czwartek, 10 kwietnia 2014

[RECENZJA] Zombie Shooter 2
Zombie Shooter 2 to kolejna gra z zombiakami w roli głównej, czy twórcą udało się więc wpuścić do gatunku trochę nowości? Nie.

Główne założenia rozgrywki są proste– pokonujemy kolejne etapy eliminując wszystkich nieumarłych na naszej drodze. W trakcie poszczególnych misji często natrafimy jednak na dodatkowe pomieszczenia z fantami, same zadania też są dość różnorodne. Naszego herosa prowadzimy w rzucie izometnycznym – co przypomina Fallouta -trzeba jednak przyznać, iż takie rozwiązanie średnio sprawdza się w rozgrywce-  ciężko jest bowiem precyzyjnie wycelować, a nasza postać porusza się strasznie chaotycznie.
 
Twórcy udostępnili do zabawy dużą ilość broni i wyposażenia. Szkoda tylko, iż zabrakło opcji craftingu czy jakiegokolwiek ulepszania naszego ekwipunku. Sam arsenał też po pewnym czasie zaczyna się nudzić.

W grze na pewno nie brakuję przeciwników.
Muzyka w produkcji trzyma poziom, choć jest pozbawiona rewelacji. Jest to raczej typowa rzemieślnicza robota i dałoby się stworzyć coś lepszego.

Graficzna szarość Zombie Shootera może się podobać, bowiem choć tekstury wyglądają nieco staro, to wyglądem całość przypomina styl pierwszych Falloutów ( a szczególnie etapy w podziemiach) Z drugiej strony, jak na dłoni widać jak wiekowa jest grafika produkcji. Choć mnie osobiście ten fakt nie odrzuca, to dla wielu wygląd może stanowić tu zbyt dużą przeszkodę. Innym elementem są animacje, które są wprost okropne. Naszą postać podczas obracania wprost skręca, a zombie wyglądają jakby ślizgały się po ziemi.


Graficznie Zombie Shooter 2 nawiązuję do stylistyki Fallouta.


Podsumowując: Zombie Shooter to typowy przedstawiciel strzelanek zombie, który dobrze sprawdza się jedynie w krótkich rozgrywkach do zapełnienia czasu. Można pograć, jeżeli nie straszna Ci przedpotopowa grafika i kiepskie mechanizmy… Tylko po co, skoro jest milion lepszych produkcji?


Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gameplay:
   Platformy: PC

   Plusy:
     + Grafika nawiązująca do falloutów
     + Całkiem sporo ekwipunku
     + Różnorodne zadania
     


   Minusy:

     - Nie oszukujmy się – gdyby pominąć sentymenty grafika jest po prostu kiepska
     - Okropne animacje
     - Model walki mógłby być lepszy
     - Wrażenie niekompletności tytułu
     


   Sedno klimatu: Sentymentalny styl graficzny.Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Zombie Shooter 2? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz