czwartek, 10 kwietnia 2014

[RECENZJA] Z.O.N.A. Road to Limansk

Z.O.N.A. Road to Limansk to androidowa produkcja inspirowana serią S.T.A.L.K.E.R. Gra stara się nieudolnie naśladować klimat serii, założenia rozgrywki są jednak zupełnie inne niż w dziele GSC.


Sednem gameplayu w Z.O.N.A. Road to Limansk jest przejeżdżanie samochodem tras składających się na kolejne etapy drogi do elektrowni w Czarnobylu. Nie uświadczymy tutaj walki, czy charakterystycznej mechaniki gier S.T.A.L.K.E.R. Naszym głównym zadaniem jest jedynie pokonywanie kolejnych etapów, przy czym ten najważniejszy element rozgrywki także został spartaczony, bowiem nasze auto lata po strefie niczym samolot.

Rozgrywkę rozpoczynamy jako nowicjusz w Barze, do którego dotarliśmy w wyniku tajemniczego przebłysku. Naszym zadaniem jest dostanie się do elektrowni - aby tego dokonać będziemy musieli zdobyć samochód. W tym celu rozmawiamy z postaciami i rozwiązujemy banalne minigry. Potem jest tylko gorzej... czeka nas nudna i powtarzalna rozgrywka polegająca na przejeżdżaniu pojazdem z punktu A do B. I nic więcej.

Tak niestety wygląda większość rozgrywki...

O ile oprawa audio nawiązuje do klimatu i prezentuję się całkiem dobrze, to grafika wypada dużo gorzej. Całość wygląda jak prowizorycznie posklecane części z różnych produkcji. Sytuacji nie ratuję także niewiarygodnie nierealistyczna fizyka i błędy z tłumaczeniem na angielski. Jedynym pozytywnym elementem jest tutaj miejscami ładny interfejs.


Bar jest jedynym klimatycznym miejscem w produkcji. Pozostaje tylko pytanie, skoro w uniwersum gry nie ma walk, to po co Stalkerzy noszą wojskowe kamizelki?
Z.O.N.A. Road to Limansk to nudna, niedopracowana gra żerująca na popularności marki S.T.A.L.K.E.R.,a oferująca w zamian jedynie płytki i strasznie prowizoryczny gameplay. Całości perfidii autorów dopełnia postać prostytutki w barze, u której możemy zakupić wirtualną walutę w formie mikropłatności. Nie wiem jak wy, ale ja podziękuje za tego typu usługi.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor

Gra dostępna za darmo w sklepie Google Play i App Store.Gameplay:
   Platformy: Android, iOS

   Plusy:
     + Posiada jakąś cząstkę klimatu...
     + Oprawa Audio nawiązuję do klimatu S.T.A.L.K.E.R.A.
    
    
    

   Minusy:
     - Prowizoryczne wykonanie
     - Strasznie nudna
     - Okropna wizualnie
     - Mikropłatności w TYM? to chyba jakiś żart...
     

   Sedno klimatu:Warstwa audio.Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Z.O.N.A Road to Limansk? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz