sobota, 19 kwietnia 2014

[RECENZJA] Trial by Survival


Trial by Survival, to świetna postapokaliptyczna produkcja z gęstym survivalowym klimatem od studia Nah-Meen Studios LLC,wydana na systemy android oraz iOS. To co wyróżnia ten tytuł na tle innych to idealne zestawienie spokojnej eksploracji oraz dynamicznej walki w połączeniu z klimatyczną sferą audio i wideo.


Sedno rozgrywki ogranicza się do rozgrywania fabularyzowanych misji, w trakcie których przeszukujmy napotkane budynki i walczymy z żywymi trupami w drodze do znalezienia wyjścia prowadzącego do kolejnej lokacji. Warto przy tym nadmienić, iż jako gracz mamy całkowitą dowolność w wyborze kolejnych etapów, którego to dokonujemy na klimatycznej mapie przedstawiającej okoliczny teren.

Walka w Trial by Survival różni się od innych tego typu produkcji przede wszystkim tym, iż potrzebujemy realnej wprawy aby skutecznie eliminować zombie. Nasz bohater potrafi zabijać nieumarłych pojedynczym stałem, wymaga to jednak precyzyjnego wycelowania. Aspekt zręcznościowy jest więc tutaj bardzo wyraźny.

Komiksowa grafika dość dobrze wpisuję się do klimatu gry.
Podczas przeszukiwania pomieszczeń możemy znaleźć liczne zasoby (służące do zdobywania poziomów) części mechaniczne (będące formą waluty), a także żywność, potrzebną do wędrówek. Za zdobyte zasoby kupujemy następnie perki ulepszające naszą postać, broń oraz ulepszenia. Świetnym patentem jest dodanie psa pomagającego nam w życiu w postapokaliptycznym świecie. Gorzej, że jego odblokowanie kosztuję ok. 3 zł.

Całkiem dobrze prezentuję się oprawa graficzna nawiązująca do charakterystycznego komiksowego stylu. Od razu jednak uspokajam - pomimo rozległej palety kolorystycznej gra idealnie oddaje gęsty postapokaliptyczny klimat. Interfejs jest przejrzysty i intuicyjny, świetnie sprawuję się także system sterowania. Na uwagę zasługują także m.in. zniszczalne elementy terenu. Ze strefą audio sprawa wygląda podobnie - ambienty i odgłosy otoczenia idealnie wzbogacają odbiór produkcji.

W grze znajdziemy całą masę różnego rodzaju wyposażenia.
Trial by Survival to pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów postapokalipsy z telefonem wyposażonym w system android lub iOS. Lepszej darmowej produkcji w klimacie po prostu nie znajdziecie!

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor

Gra dostępna za darmo w sklepie Google Play i App Store.


Gameplay:
   Platformy: Android, iOS

   Plusy:
     + Dużo postapokaliptycznego klimatu
     + Ładna, komiksowa oprawa graficzna
     + Bardzo grywalna
     + Klimatyczne wyposażenie
     + Wysoki poziom trudności
     + Pies towarzysz!....
    
    

   Minusy:
     - Ale szkoda, że za dopłatą
     - Odrobinę powtarzalne misje
     - Czasami zbyt trudna na początku
     


   Sedno klimatu: Przeszukiwanie lokacji, pies towarzysz!Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Trial by Survival? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz