wtorek, 24 grudnia 2013

[RECENZJA] No More Room in HellNo More Room in Hell to darmowa produkcja dostępna na platformie Steam, będąca fanowską modyfikacją do gry Half Life 2. Gra inspiruję się w wielu aspektach elementami powszechnie cenionej serii Left 4 Dead i podobnie jak ona opiera się na wykonywaniu wraz z drużyną wyznaczonych scenariuszy.

Całość, została osadzona w zniszczonym świecie pełnym morderczych zombie (który to już raz z kolei?). Tym co odróżnia jednak tę produkcje od dzieła Valve jest wyraźnie cięższy klimat, a także zmiana koncepcji rozgrywki. W No More Room in Hell gameplay jest znacznie bardziej hardcorowy - z powodu braku amunicji jesteśmy zmuszeni polegać na broni białej, zaś naszego bohatera bardzo łatwo jest zabić. Zombie, są tutaj typowymi powolnymi szczwaczami, rodem z filmów Romero, często więc zamiast walki wybiera się ucieczkę. Gra dobrze podkreśla, iż naszym celem jest ratunek - nie zaś liczba zabitych nieumarłych. Jednym z ciekawszych elementów jest znaczne ograniczenie interfejsu - stan zdrowia naszej postaci obrazuje tempo jej oddechu, a liczbę amunicji sprawdzamy wyciągając z broni magazynek.

Walka w grze jest tylko opcją, a nie koniecznością.

Arsenał dostępny graczowi jest bogaty, wliczając w to broń palną jak i narzędzia do walki wręcz. Każda broń posiada unikalną charakterystykę i każdą z nich trzeba nauczyć się posługiwać - m.in. wyczuć zasięg i szybkość ciosów. Z tego powodu modele walki dla siekiery strażackiej i młotka są zupełnie odmienne.

Niestety same mechanizmy walki nie zawsze działają dobrze. Gra często nie wyłapuję ciosów, występują też drobne problemy z kolizjami. Animacje wyglądają zaś o wiele gorzej niż w podobnych mechanizmach rodem z Dead Island. Gra jest jednak ciągle rozwijana co gwarantuje nie tylko szybką naprawę błędów, ale także nowy content pojawiający się w kolejnych odstępach czasu. Warto zwrócić także uwagę na aktywność społeczności gry, która ciągle produkuję nowe mapy inspirowane m.in. lokacjami z serialu The Walking Dead.

Choć jest to tylko mod do Half Life 2, to graficznie produkcja prezentuję się nieźle.

Choć gra osobiście nie przykuła mnie do ekranu, to widać w niej duży potencjał - przede wszystkim jako idealnego kandydata do rozgrywki w grupie sprawdzonych znajomych. To właśnie wtedy bowiem, No More Room in Hell prezentuję się najlepiej, oferując rozgrywkę czerpiącą z Left 4 Dead to co najlepsze, a dodatkowo dodającą masę własnych elementów. Zachęcam więc, do dalszego obserwowania rozwoju tego ambitnego projektu!


Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gameplay:

   Platformy: PC

   Plusy:
     + poziom trudności
     + elementy survivalowe
     + współpraca w wykonaniu zadań
     + nacisk na chęć przetrwania, a nie zabijania jak największej liczby zombie
     + w kooperacji z przyjaciółmi daje masę frajdy

   Minusy:
     - graficznie jest to poziom half life 2...
     - niedoróbki techniczne
     - zbugowana walka
     - przeciętny soundtrack i udźwiękowienie

   Sedno klimatu: Elementy survivalu.Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz No More Room in Hell? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz