środa, 26 marca 2014

[RECENZJA] Doomsday PreppersDoomsday Preppers to darmowa produkcja strategiczna powstała na kanwie programu emitowanego pod tym samym tytułem przez kanał National Geographic. 


W produkcji wcielamy się w role preppersa przygotowującego swój bunkier na wypadek globalnej katastrofy. Gra jest przy tym klasycznym przykładem uproszczonego internetowego symulatora typu Farmville, w którym na rozbudowę bazy musimy oczekiwać w czasie rzeczywistym. Do produkcji tego typu wchodzi się tylko na chwilę, alby zebrać efekty pracy naszych lokatorów i wyznaczyć im nowe zadania.

Po pewnym czasie do rozgrywki zaczyna wkradać się nuda.

Głowna oś rozgrywki obraca się wokół ciągłej rozbudowy bunkra. Wnosząc kolejne piętra możemy wybrać ich przeznaczenie - od sektora produkcji żywności, aż po zapewnianie rozgrywki. Na każdym poziomie musimy zatrudnić odpowiednich preppersów, którzy będą wykonywać jedną z trzech ogólnych prac dostępnych w każdym segmencie. Ich ukończenie nagradzane jest zasobami, dzięki którym możemy kupić kolejne piętra schronu, przydzielić do nich lokatorów i tak dalej, i tak dalej... Jak widać z samego opisu rozgrywka jest bardzo powtarzalna, a zabawę psuję dodatkowo długi czas potrzebny na wybudowanie struktur i wykonanie prac. Oczywiście istnieje możliwość szybszej budowy poziomu czy rekrutowanie od razu wyszkolonego preppersa - to łączy się jednak z mikropłatnościami. A ich nie lubimy.

Cukierkowa grafika nie spodoba się każdemu...

Sfera audio w produkcji jest niestety bardzo uboga. Muzyka przygrywająca w trakcie rozgrywki to istny żart, a dźwięki towarzyszące działalności naszych preppersów są po prostu żenujące... Za ten element - kolejny minus.

Gra sprawdza się dobrze jedynie do krótkiej, niezobowiązującej rozgrywki, dużą jej wadą jest także brak swoistego klimatu przetrwania. W serialu widzieliśmy ludzi przygotowujących się do ostatecznej walki o przetrwanie - tu zaś tworzymy jakuzzi i przygotowujemy drinki z palemką. Survivalowego charakteru nie podbudowuję także grafika...  choć została  wykonana całkiem schludnie, to jej swoista "cukierkowość" nie spodoba się bowiem każdemu. Jeśli nie jesteś fanem jaskrawych, przesyconych kolorów, daruj sobie - odejdziesz od rozgrywki jedynie sfrustrowany.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor

Gra dostępna za darmo w sklepie Google Play i App Store.
Gameplay:
   Platformy: Android, iOS

   Plusy:
     + polska wersja językowa
     + prosta mechanika
     + schludna graficznie
    
    

   Minusy:
     - brak survivalowego klimatu
     - na dłuższą metę cukierkowa stylistyka może denerwować
     - powtarzalna i nudna
     - mikropłatności
     - brak audio
     


   Sedno klimatu: Brak... niestety gra jest pozbawiona postapokaliptycznego charakteru.


Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Doomsday Preppers? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz