czwartek, 14 sierpnia 2014

[ZAPOWIEDŹ] Raindrop


Raindrop to pierwszoosobowa gra survivalowa tworzona przez studio Raindrop Studios. Gra osadzona została w otwartym, postapokaliptycznym uniwersum na terenie starego radzieckiego kompleksu badawczego, połączonego jednocześnie z miastem, w którym mieli zamieszkać pracownicy. Nie przywodzi wam to na myśl Prypeci?


Tytułowy kompleks Raindrop został zbudowany tuż po zakończeniu II wojny światowej, kiedy związek radziecki nagle uzyskał od naukowców trzeciej rzeszy najróżniejsze zaawansowane technologie. Niestety eksperymenty przeprowadzane na terenie zakładów zakończyły się katastrofą, doprowadzając do zdewastowania całego obszaru, a potem do pojawienia się na nim rozmaitych paranormalnych zjawisk, takich jak potwory czy anomalie.

Głównym zadaniem naszego protagonisty będzie odkrycie tajemnicy opuszczonego kompleksu oraz przede wszystkim przeżycie. Naszemu bohaterowi przyjdzie bowiem walczyć nie tylko z potworami i bandytami, ale także urazami psychicznymi powodowanymi przez wyładowanie pochodzące z kompleksu. Ważne będzie więc oszczędzanie zasobów broni i amunicji, ale także dbanie o własną kondycje psychiczną.

Kluczowym elementem rozgrywki ma być system survivalu. W grze, aby przeżyć będziemy musieli zbierać przeróżne komponenty, które następnie będziemy łączyć ze sobą, tworząc bardziej skomplikowane przedmioty. W grze dostępne mają być także pojazdy.

Ważna częścią rozgrywki mają być także zagadki logiczne, które opierać się będą nie tylko na manipulowaniu przedmiotami, ale także znajomością praw fizyki m.in. przy pokonywaniu anomalii elektrycznych.
 
Twórcy przewidują także stworzenie trybu kooperacyjnego, w którym będziemy mogli przemierzać kompleks Raindrop razem z towarzyszem. Docelowo ma pojawić się także możliwość toczenia  potyczek między drużynami graczy.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Teaser 1Teaser 2

0 komentarze:

Prześlij komentarz