czwartek, 14 sierpnia 2014

[ZAPOWIEDŹ] UnderrailUnderrail to oldschoolowa, turowa gra RPG od studia Stygian Software nawiązująca do takich produkcji jak System Shock 2 czy Fallout i będąca prawdziwym duchowym następcą dziedzictwa studia Interplay.


Gra osadzona została w postapokaliptycznym świecie przyszłości, w którym kataklizmy doprowadziły do śmierci większości ludzi na ziemi, a nielicznych ocalałych zmusiły do życia głęboko pod ziemią. Jednym z miejsc, które są ostatnia ostoją ludzkości jest tytułowy schron Underrail - olbrzymia, kilkunasto-poziomowa stryktura zlokalizowana głęboko pod ziemią.
Gracz wciela się w jednego z mieszkańców gigantycznego kompleksu. Jego spokojna egzystencja zostaję pewnego dnia przerwana, bowiem bohater staję się częścią rywalizacji pomiędzy skofliktowanymi frakcjami dążacymi do przejęcia przedmiotu będącego prawdopodobnie ostatnią nadzieją ludzkości.

Twórcy oddali w ręce graczy całą masę najróżniejszego wyposażenia i broni. Rozbudowany system craftingu pozwali łączyć ze sobą różne komponenty, tworząc np, za pomocą strzykawek i chemikaliów skomplikowane medykamenty. W walce posłużymy się zarówno bronią białą jak i palną, na późniejszym etapie rozgrywki uzyskamy zaś dostęp do futurystycznego arsenału oraz mocy psionicznych.

Stworzenie postaci będzie jednym z najważniejszych momentów w grze, zadania bowiem będą miały alternatywne rozwiązania w zależności od talentów bohatera.
Naszą postać opisywać będzie kilka głównych współczynników, tożsamych do systemu S.P.E.C.I.A.L. z Fallouta, a także nawiązujący do niego system umiejętności i perków. Wraz z levelowaniem będziemy mogli rozwijać postać w wybranym przez siebie kierunku.


W grze znajdziemy mnóstwo przydatnego wyposażenia.

Tyrowy system walki nawiązuję do tego znanego z serii Fallout - mamy punkty akcji, tury oraz procentową szanse na trafienie. W walce przydaję się także taktyczne myślenie oraz wykorzystywanie otoczenia - np, w postaci łatwopalnych beczek.

Pomimo iż gra toczy się pod ziemią, to twórcy zapowiadają dużą różnorodność lokacji. W trakcie  rozgrywki przyjdzie nam wędrować m.in. po mrocznych jaskiniach, ciemnych tunelach metra, ale także zrujnowanych miastach. Eksploracji sprzyja fakt, iż gra nagradza nas dodatkowymi punktami doświadczenia za ciekawość i używanie umiejętności. 

Oprawa graficzna produkcji obfituję w klasyczne, izometryczne tła wykonane z najwyższa pieczołowitością techniką pixelartu. Dynamiczne refleksy światła dodają grze klimatu, podobnie jak wygląd interfejsu oraz ekranu bohatera czy ekwipunku. W tunelach raczyć nas będą dodatkowo najwyższej jakości ambienty rodem z Fallouta, których próbkę możecie osłuchać tutaj - KLIK.  Zapowiada się klimatycznie!

Oldschoolowa grafika na pewno ucieszy każdego fana klasycznych gier RPG.
Underrail wraz z Wasteland 2 to prawdziwa nadzieją na odżycie starego "Falloutowego Ducha" w klasycznym izometrycznym wykonaniu. Miejmy nadzieję iż wszystko pójdzie po myśli twórców i już w październiku będziemy mogli wkroczyć do mrocznych tuneli. Jest na co czekać!

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz