niedziela, 5 stycznia 2014

[NEWS] Kolejny sukces Kickstartera - kurierskie postapo "Confederate Express" sfinansowane!


Kolejne postapokaliptyczne dziecko kickstartera ujrzy światło dzienne! Confederate Express - bo o tej produkcji mowa, to izometryczne RPG tworzone w staroszkolnym stylu przez firmę Kilobite. W grze wcielimy się w szefa postapokaliptycznej firmy kurierskiej, który w świecie opanowanym przez krwiożercze zombie będzie musiał zająć się dostarczaniem paczek do rąk nielicznych ocalałych.

Akcja gry dzieję się niedługo po wydarzeniach z 2064 roku, kiedy to na rynek światowy wprowadzona zostaje medyczna nowość - chip H1, który po zaszczepieniu w ludzkim ciele zapewnia właścicielowi doskonały stan zdrowia. Dość szybko okazuję się jednak, że nowa technologia ma także jedną poważną wadę - utrzymuje większość funkcji ciała nawet po śmierci posiadacza. Jak łatwo się domyślić, w ciągu kilkunastu miesięcy hordy zombie zalewają obszar całego globu. Większość ludzkości zostaje zabita, a nieliczni ocalali żyją w zamkniętych enklawach.

Naszym głównym zadaniem jest prowadzenie niewielkiej kurierskiej firmy Conferate Express. W grze, przyjdzie nam dostarczać paczki, które niejednokrotnie będą ważyć losy całych grup ocalałych.
Naszymi pracownikami mają być głównie przestępcy, skuszeni do pracy znacznym wynagrodzeniem czy możliwością uniknięcia kary. W trakcie misji naszym zadaniem będzie ochronić ich przed śmiercią, choć sami twórcy przyznają, że uniknięcie strat będzie bardzo trudne - na naszej drodze staną bowiem nie tylko same zombie, ale także rebelianci czy członkowie zdyscyplinowanej armii konfederacji. Każda strata będzie więc bolesna, śmierć jest bowiem definitywna, a z nią utracimy wszystkie posiadane przez postać przedmioty i skille.

Gra oferować ma dużą liczbę rekrutowalnych postaci.

Rozgrywka będzie ograniczać się do dostarczania zamówionych paczek, ma być jednak bardzo różnorodna. Każdy z pakunków będzie różnił się nie tylko ciężarem czy gabarytami, ale także m.in. sposobem jego transportu. Brak powtarzalności mają dodatkowo zapewnić losowo generowane lokacje, które jednocześnie usiane będą tajemniczymi zakamarkami. Cały świat gry podzielony zostanie na sektory, dlatego w drodze do naszego celu często będziemy zwiedzać różnorodne tereny zapełnione przez przeciwników, przedmioty i zadania poboczne. W grze na pewno nie zabraknie zaś znajdziek - w tym oczywiście bogatego arsenału czy części potrzebnych do ulepszeń.

Broni w grze na pewno nie zabraknie.

Confederate Express zostanie wydanie wyłącznie na komputery osobiste. Premiera już w czerwcu!

Więcej informacji, a także grafiki i filmy na kickstarterowej stronie projektu - KLIK P.S. Koniecznie przetestujcie także krótkie demo technologiczne gry! - KLIK
2 komentarze:

  1. Jak muzyka do gry będzie w całości taka jak w tej zapowiedzi to wróżę im świetlaną przyszłość! A motyw gry od razu skojarzył mi się z Neuroshimą i kurierem ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Zgadzam się - muzykę do trailera wybrali idealną :)

      Usuń