czwartek, 17 września 2015

[NEWS] Zbiórka na postapokaliptyczny projekt Reportaże ze Strefy Zakazanej!


Zapraszamy do wspierania postapokaliptycznego projektu książkowego "Reportaże ze Strefy Zakazanej"!


"Reportaże ze Strefy Zakazanej to powieść „połowicznie postapokaliptyczna” na niecałe 400 stron. Pomysł na nią zaczął kiełkować, kiedy czytając podręcznik do Neuroshimy, czy oglądając Mad Maksa zastanawiałem się: „a co jest za morzem?” Czy na innych kontynentach też miała miejsce apokalipsa?
jakby wyglądał świat, jeśli tam, po drugiej stronie, wszystko pozostałoby bez zmian? W mojej powieści zagłada nadeszła tylko dla części świata, takie pierwotne założenie pozwoliło osiągnąć ciekawe efekty...

Bohater

Każda powieść ma bohatera, w Reportażach ze Strefy Zakazanej jest nim Timur Denikin, reporter największego na świecie portalu internetowego Szanghaj Ribao. Na co dzień mieszka on
w Hong Kongu, a jego specjalnością są tytułowe reportaże ze Stref Zakazanych.

Strefy Zakazane

W świecie powieści Ameryka Północna stała się ofiarą ataku nuklearnego Chin i Rosji. Afryka i duża część Azji południowo-zachodniej z kolei zostały wyniszczone przez broń biologiczną. Wydarzenia te miały miejsce siedemdziesiąt lat przed akcją książki, ale Strefy wciąż pozostają pod kontrolą chińskiego i rosyjskiego wojska, które pilnują, żeby ich mieszkańcy nie dowiedzieli się, że gdzieś na świecie wciąż istnieje cywilizacja.

O czym jest ta książka?

Główny bohater wyrusza w swoją największą podróż do Strefy Zakazanej Ameryka Północna, gdzie ma nakręcić cykl reportaży wideo. Coś jednak idzie strasznie nie tak, a Timur Denikin musi walczyć o przetrwanie. Wkrótce jednak okazuje się, że świat w którym żyje bohater nie do końca wygląda tak, jak mu się wydawało.

Projekt możecie wspierać TUTAJ 0 komentarze:

Prześlij komentarz