czwartek, 17 lipca 2014

[RECENZJA] Left BehindLeft Behind to jedyny jak do tej pory fabularny dodatek do The Last of Us, cenionej postapokaliptycznej gry akcji od studia Naughty Dog, wydanej jedynie na konsole Playstation 3.

Gra przedstawia dwa wątki historii Ellie. Pierwszy rozgrywa się w trakcie zimy na przełomie 2033 i 2034 roku nieopodal Salt Lake City. Rozpoczyna się w momencie znanym z podstawowej wersji gry – upadku Joela z dużej wysokości na pręt. Ellie zostawia Joela w bezpiecznym miejscu, a sama wyrusza na poszukiwanie antybiotyków i opatrunków do opuszczonego, pełnego zainfekowanych centrum handlowego. Ellie jest zmuszona do omijania zarażonych, gdyż jako nastolatka nie ma szans w bezpośrednim starciu z mutantami. Ponadto musi pokonywać różnego rodzaju przeszkody i radzić sobie z problemami. W pewnym momencie napotyka na ludzi Davida, którzy chcą ją zabić. Udaje jej się uciec, powrócić cało do Joela i podać mu lekarstwa. Potem oboje kontynuują podróż znaną z podstawowej wersji gry.

Drugi wątek gry opowiada o ucieczce Ellie i jej przyjaciółki Riley ze szkoły wojskowej. Dziewczyny podróżują razem po opuszczonym Bostonie. Nastolatki spędzają ten czas na zabawie i wygłupach oraz poznawaniu świata sprzed apokalipsy. Ellie pierwszy raz próbuje mocniejszego trunku, dziewczyny zachodzą do sklepu grozy, rzucają cegłami w samochody, odwiedzają wesołe miasteczko, grają w gry na automatach, strzelają do siebie z pistoletów na wodę, a w sklepie muzyczną włączają muzykę i tańczą. Wtedy to atakują ich zainfekowani, a w trakcie szalonej ucieczki Riley zostaje dopadnięta przez mutanta. Ellie próbując ratować towarzyszkę zostaje ugryziona w rękę. Po zakończonej walce dziewczyny rozmawiają o tym i nie wiedzą co dalej mają uczynić.(źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/The_Last_of_Us#Left_Behind)Gameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz