środa, 25 lutego 2015

[ZAPOWIEDŹ] Metro 2033 - Gra planszowaMetro 2033 to strategiczna gra planszowa osadzona w postapokaliptycznym świecie znanym z książki Dmitrija Glukhovsky'ego o tym samym tytule. Do niedawna produkcje tą nabyć można było jedynie w języku rosyjskim i angielskim, na szczęście polscy gracze już w marcu 2015 roku będą mieli okazje zagrać w rodzimą wersje gry, której przygotowaniem zajmuję się wydawnictwo OgryGames!


W grze wcielimy się w jednego z sześciu przywódców frakcji, które poprzez rywalizacje z innymi graczami, ekspansje i wykonywanie misji muszą zapewnić sobie dominację w systemie metra. Zadanie to może zostać zrealizowane zarówno poprzez zdobywanie punktów zwycięstwa, jak i zdobycie centralnego punktu moskiewskiego metra - czterech głównych stacji Polis. Metro 2033 to gra strategiczna, w trakcie rozgrywki ważne więc będzie odpowiednie planowanie swoich działań, a także odpowiedni stosunek do poczynań innych graczy.

Wydawcy nie zamierzają jednak zaprzestać jedynie na adaptacji oryginalnej wersji gry, już teraz ujawniono bowiem wiele informacji na temat uprawień i dodatków, które dostępne będą jedynie w polskiej edycji! Poniżej znajdziecie grafiki prezentujące najważniejsze zmiany, wraz z ich opisami.W pudełku z grą znajdziecie zaś m.in.:
 
- planszę z mapą moskiewskiego metra oraz instrukcję
- 6 kart frakcji
- 6 kart bohaterów
- 6 znaczników bohaterów wraz z podstawkami
- 7 kart praw
- 36 kart zagrożeń
- 30 kart ekwipunku
- 18 kart misji
- 7 kart walki
- 6 nakładek na nieaktywne części planszy
- żetony i znaczniki

 Sugerowana cena detaliczna gry planszowej Metro 2033 wynosi 159zł.
 

0 komentarze:

Prześlij komentarz