piątek, 14 marca 2014

[RECENZJA] The Walking Dead Assault


Tak to już bywa z popularnymi motywami, że wałkowane są potem przez setki kolejnych półproduktów, wśród których niestety czasami trudno znaleźć coś godziwego. Na szczęście The Walking Dead Assault to produkcja, która tylko bazuję na komiksowym (nie serialowym!) pierwowzorze oferując jednocześnie taktyczną rozgrywkę w rzucie izometrycznym. I powiem wam - jest zacnie!

Fabuła tej krótkiej androidowej gry opiera się głównie na wariacjach na temat historii przedstawionych w komiksie. Kolejne misje są podzielone na epizody, które odpowiadają wydarzeniom oryginalnych "Żywych Trupów". Także grafika produkcji jest utrzymana w czysto "komiksowej" stylistyce - jest to jednak pełne 3D, które w dowolnym momencie można obracać, przybliżać i oddalać!

Komiksowa stylistyka dobrze wpasowuję się w klimat rozgrywki.

Rozgrywka polega w większości na eliminacji wszystkich zarażonych na planszy wraz z realizowaniem kilku zadań pobocznych. Swoista prostota założeń nie sprawia jednak iż gra jest powtarzalna bądź banalna, każda z misji możemy przechodzić bowiem na różne sposoby, zależnie od doboru drużyny czy kierunku eksploracji.

Każdą potyczkę należy dokładnie planować.


Wraz z postępami w rozgrywce za znalezione zasoby możemy odblokować nowe postaci, które następnie skierujemy do walki w naszej czteroosobowej drużynie. Każdy z bohaterów posiada określoną broń palną i białą o różnych obrażeniach, zasięgu czy szybkostrzelności - aby przetrwać jest więc potrzebna ścisła współpraca pomiędzy postaciami uzbrojonymi w wolniejsze, ale potężniejsze strzelby myśliwskie, a tymi uzbrojonymi w krótkodystansowe pistolety.

Elementy taktyczne wzbogaconę zostają zresztą o szereg umiejętności specjalnych postaci jak np. leczenie drużyny przez Carol czy szał Shane'a, a także liczne przedmioty otoczenia będące w stanie rozproszyć zombie. Możliwości gry jest więc tu od groma, a każdy prędzej czy później odnajdzie swój własny styl. Realizmu dodaję fakt, iż musimy realnie oceniać ilość naszej amunicji, a gdy nadejdzie okazja, używać broni do walki wręcz.

Ścieżki audio w grze nie wyróżniają się niczym specjalnym i dobrze spełniają swoją role podbudowaując klimat. Mógłbym co prawda mieć pewne zastrzeżenia do sterowania i wyglądu interfejsu, ale możliwości ekranu dotykowego jako kontrolera są domyślnie poddane ograniczeniom.


W trakcie gry przyjdzie nam walczyć nie tylko z zombie...
The Walking Dead Assault to świetna pozycja na chwilę wolnego czasu jak i na dłuższą rozgrywkę. Produkcja w pozytywny sposób czerpie inspiracje z komiksu, oferując tak odmienną od popularnych gier zombie taktyczną zabawę, oddając jednocześnie całkowicie klimat uniwersum Kirkmana.


Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gre można nabyć w sklepie Google Play i App Store.


Gameplay: 
   Platformy: Android, iOS

   Plusy:
     + Taktyczna rozgrywka
     + Swoboda w pokonywaniu misji
     + Komiksowa stylistyka
     + Różnorodność postaci
     + Czuć klimat uniwersum Kirkmana
    

   Minusy:
     - Sterowanie mogłoby być lepsze
     - Krótka!
     


   Sedno klimatu: Klimat komiksu, taktyczne posunięcia w walce.Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz The Walking Dead Assault? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz