sobota, 3 maja 2014

[RECENZJA] Rage: The ScorchersThe Scorchers to jedyne DLC powstałe do gry Rage studia id Software, twórców legendarnego Doom'a i Quake'a. Fabuła rozszerzenia opiera się na historii tytułowego gangu The Scorchers, którego tajemnice przyjdzie nam zagłębić. W dodatku zawarto kilka nowych obszarów, unikalną broń, a także wyższy poziom trudności. Miłym dodatkiem jest także możliwość ponownego przejścia misji z podstawowej wersji gry w formie scenariuszy.

Fabuła w The Scorchers pełni rolę drugorzędną, nie jest bowiem ani porywająca, ani odkrywcza. Szybko okazuję się, że dla autorów priorytetowym aspektem jest walka. Dodatek składa się z sześciu misji nasyconych szybką akcją i dynamicznymi zwrotami akcji. Scenariusze składające się na historie gangu są powiązane składnie - szkoda tylko, iż nie mają żadnego związku z główną fabuła Rage. Misje DLC dostępne są zarówno dla gracza doświadczonego w kampanii, jak i tego dopiero rozpoczynającego swoją przygodę w podstawce - umiejscowione są bowiem w początkowych lokacjach gry, możliwych do eksploracji nawet po ukończeniu głównego wątku.

Nowicjusze powinni wybrać się do jaskiń pod Wioską Hagara (czyli do pierwszej misji dodatku) przede wszystkim z jednego powodu. Nail Gun. Legendarna broń znana szeroko z produkcji id Software ponownie w wielkim stylu wraca do gry. I jest świetna. Nail Gun to karabin posiadający wymienne lufy i strzelający opcjonalnie trzema typami amunicji: gwoździami (małe obrażenia, duża szybkostrzelność) palami kolejowymi (ogromna siła przyszpilająca wrogów do muru, jednak mała szybkostrzelność) oraz pociskami penetrującymi ściany. Trzeba przyznać - broń robi wrażenie i jest wielce przydatna - drugi typ amunicji jako jedyny zabija egzekutora władzy jednym strzałem. A ile jest radości z przyszpilania głów do elementów otoczenia!

Wystarczyło kilka minut aby Nail Gun stał się moim faworytem wśród broni dostępnej w Rage.

Drugim powodem do sięgnięcia po dodatek jest Sarah, czyli nasza przewodniczka w trakcie rozgrywki w The Scorchers. Dla wyjaśnienia powodów dla których ją wymieniłem załączam screena...

I pomyśleć, że to ona wręcza nam Nail Guna...

Rozszerzenie zasługuję na pochwale przede wszystkim w kwestii projektu lokacji - autorzy po raz kolejny popisali się tworząc barwne i wielce grywalne areny o przemyślanej konstrukcji. Szkoda tylko, że nie zaserwowali nam przy tym nawet drobnej zmiany w gameplayu, przez co dodatek opiera się na znanym już mechanizmach... Wtórność rozwiązań i swoista nuda wkradająca się stopniowo do rozgrywki to jedna z większych wad tego DLC. Kolejną są problemy do współdziałania z polską wersją - aby wyeliminować bugi zmuszony byłem grać po angielsku. Jeżeli jednak nie straszny wam wyspiarski język, a chcecie czym prędzej chwycić w dłoń Nail Guna to nie czekajcie dłużej - The Scorchers zapewnia bowiem kilka godzin na prawdę soczystej rozgrywki.Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Link do naszej recenzji Rage - KLIK


Gameplay:
   Platformy: PC, PS3, X360

   Plusy:
     + Nail Gun wynosi sadyzm rozgrywki na nowy poziom...
     + Świetny projekt i wygląd nowych lokacji!
     + Sarah...
     + Przedłuża rozgrywkę o kilka godzin
    
    

   Minusy:
     - Kiepska fabuła dodatku
     - Problemy z instalacją na polskiej wersji
     - Brak większych nowości
     


   Sedno klimatu: Rail Gun!Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Rage: The Scorchers? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz