sobota, 13 września 2014

[RECENZJA] Metalheart: Bunt ReplikantówMetalheart Bunt Replikantów to gra fabularna w starym, klasycznym stylu, nawiązująca charakterem do postapokaliptycznych klimatów i przedstawiająca historie dwóch rozbitków, których statek kosmiczny został zmuszony do przymusowego lądowania na zniszczonej planecie Protion. Dość szybko okazuję się w dodatku, iż jest ona jedynym w galaktyce źródłem bezcennego minerału Tactonium, którego złoża wydobywane są przez tubylcze rasy zniewolone przez tajemnicze imperium.

Już na pierwszy rzut oka widać, iż gra czerpie dużo inspiracji z serii Fallout, robi to jednak dość nieudolnie.
Choć wykonanie graficzne jest bardzo dobre, a tła nawiązują klimatem do klasycznej serii Interplay, to oprawa dźwiękowa znacznie odbiega od poziomu kultowej sagi. Nie znajdziemy tutaj podbudowujących atmosferę ambientów, a raczej dynamiczne, elektroniczne ścieżki, które z charakterem gry mają bardzo mało wspólnego.

Styl graficzny produkcji nawiązuję klimatem do stylistyki serii Fallout.

Eksploracja odbywa się w czasie rzeczywistym, zaś walka w klasycznym systemie turowym. Szkoda tylko, że brakuję jej odrobinę dynamiki czy krwistych efektów śmierci. Moim zdaniem także sztuczna inteligencja wrogów mogłaby zostać poprawiona.

W naszej przygodzie towarzyszyć może nam do czterech dodatkowych członków drużyny, do dyspozycji mamy także wiele najróżniejszych rodzajów uzbrojenia, a także cybernetyczne wszczepy.

W trakcie walki uświadczymy klasycznego podziału na tury.


Polecam Metalheart wszystkim fanom Fallouta, którzy mają już za sobą ukończenie serii i poszukują czegoś nowatorskiego, lecz jednocześnie osadzonego w sprawdzonym stylu i z dobrze znanymi rozwiązaniami. Metalheart, choć nieco toporne i sprawiające problemy z odpaleniem na nowszym sprzęcie zapewni wam rozrywkę w klimacie, który pokochaliście!

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gameplay:

   Platformy: PC

   Plusy:
     + Ciekawe założenia
     + Staranne wykonana grafika nawiązująca stylistyką do Fallouta
     + Możliwość montowania wszczepów w ciele naszej postaci
  

   Minusy:
     - Toporność
     - Problemy z działaniem na nowszym sprzęcie
     - Brak oryginalności


   Sedno klimatu:Klimatyczne, postapokaliptyczne tła.Radioaktywny Ranking! 
Jak oceniasz Metalheart: Bunt Replikantów? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

2 komentarze:

 1. Skąd to zdobyć, oto jest pytanie.
  Mam płytkę z tą grą z magazynu Click!, ale nie przeszła testu wytrzymałości wiekowej. :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Polecam szukać na allegro :) Ja moją kopie znalazłem właśnie tam, chociaż nie wiem czy to nie było po prostu szczęście ;)

   Usuń