piątek, 18 kwietnia 2014

[RECENZJA] Contract Killer Zombies


Wydawałoby się, że Contract Killer Zombies to kolejna Androidowa produkcja o żywych trupach, która będzie powtarzała znane schematy. Po części tak jest, chociaż tym razem produkcja Glu Mobile nadaję im nowatorski sens.


Głównymi bohaterami gry jest podstarzały mężczyzna oraz młoda kobieta, którym razem przyjdzie radzić sobie w codziennych trudach życia po apokalipsie zombie. Nie byłoby w tym niczego niezwykłego, gdyby nie fakt, iż nasz męski protagonista porusza się na wózku inwalidzkim. Z tego faktu zaczerpnięto zaś genialne uzasadnienie dla trybu prowadzenia naszej rozgrywki.

W każdej z misji nasz bohater znajduję się bez możliwości poruszania w jednym punkcie, z którego może swobodnie prowadzić ostrzał do zombie znajdujących się na planszy. Chociaż jego niepełnosprawność jest w świecie postapo mocnym utrudnieniem, to znajdując się w odpowiednim miejscu ma okazję wprost masakrować żywe trupy. Jago gracz, używamy różnorodnego arsenału broni aby za wszelką cenę ochronić innych ocalałych podczas zbierania zasobów czy też po prostu zabić jak najwięcej żywych trupów.

Statyczny model rozgrywki spisuję się w grze.

Rodzajów misji jest sporo i chociaż większość z nich opiera się na podobnych zasadach , to klimat towarzyszący rozgrywce jest na prawdę fantastyczny. Ich wyboru, dokonujemy na mapie kontekstowej przedstawiającej zrujnowane miasto, co jest dodatkowym plusem. Za zdobywane pieniądze i doświadczenie możemy ulepszać naszego bohatera, a także kupować wyposażenie. Z racji tego, iż gra jest darmowa dostępne są mikropłatności, które niestety blokują nam dostęp do niektórych części ekwipunku. No ale cóż - taka już polityka wydawców.

Na uwagę zasługuję także całkiem dobra grafika, a także wysokiej klasy soundtrack, świetnie podbudowujący klimat produkcji.


Radioaktywny Redaktor


 Gra jest dostępna za darmo w sklepach Google Play i AppStore.


Gameplay:

   Platformy: Android, iOS

   Plusy:
     + Darmowa
     + Klimatyczny Soundtrack
     + Całkiem dobra grafika
     +Świetny pomysł na uzasadnienie trybu rozgrywki
    

   Minusy:
     -Mikropłatności blokują dostęp do części ekwipunku
     -Tylko na niedzielne granie
      
       Sedno klimatu:Soundtrack, postać głównego bohatera.Radioaktywny Ranking!
Jak oceniasz Contract Killer Zombies? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz