niedziela, 17 sierpnia 2014

[RECENZJA] Bad Blood


Bad Blood to uproszczony RPG od studia Origin Systems, wydany na komputery osobiste w 1990 roku. Gra osadzona została w postnuklearnym, zrujnowanym świecie, w którym garstka ocalałych stworzyła prymitywne osady będące jedyną ostoją cywilizacji.


Fabuła gry koncentruje się wokół rasy mutantów, którzy powstali po wojnie nuklearnej i próbują stworzyć zalążki normalnego społeczeństwa. Niestety, nie mogą oni zaznać spokoju z powodu zwalczających ich każdymi możliwymi sposobami ludzi. Przywódca odmieńców postanawia wysłać jednego z naszych bohaterów na misje, której efektem miałoby być odwiedzenie najeźdźców od ich morderczych zamiarów.

Istotą gry jest eksploracja zrujnowanych pustkowi i walka z nieprzyjaznymi stworami w czasie rzeczywistym. Gracz może ponadto rozmawiać z napotykanymi postaciami,  a także zbierać wyposażenie które pozwoli mu przeżyć w zniszczonym świecie. Musimy także zadbać o pożywienie, bowiem jego brak wpłynie na zdrowie naszego bohatera, a w skrajnym przypadku może nawet spowodować jego śmierć.

Oprawa graficzna jest dość charakterystycznym elementem produkcji i rzuca się w oczy nawet w dzisiejszych czasach. W roku 1990 prezentowała zaś bardzo wysoką jakość, dopełnianą dość dokładnym zapełnieniem lokacji, a także starannym wykonaniem pikselowych backgroundów.Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Gameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz