wtorek, 9 września 2014

[ZAPOWIEDŹ] This War of Mine - fragment gameplayu!This War of Mine to gra akcji z postapokaliptycznym klimatem od polskiego studia 11 bit studios, znanego m.in. z serii Anomaly.

Produkcja opowiada historie grupki cywilów, którzy muszą przetrwać w oblężonym mieście, na terenie którego toczą się działania zbrojne. Na naszych ocalałych czekać będą rozmaite niebezpieczeństwa, jak m.in. głód, choroby czy walki pomiędzy żołnierzami każdej ze stron.


Aby przetrwać grupa będzie musiała szukać zasobów, a także często dzielić się obowiązkami. Ważne będzie także przemieszczanie się z miejsca na miejcie, bowiem nasze schronienie w każdym momencie może zostać ostrzelane np. przez artylerie czy snajperów.

Bezpieczeństwo jest zawsze priorytetem.


W grze często będziemy musieli podejmować wiele trudnych wyborów, których konsekwencje mogą odbić się na całej grupie. Dlatego też oprócz kondycji fizycznej naszych postaci, będziemy także musieli dbać o ich zdrowie psychiczne.

W grze zaimplementowano cykl dnia i nocy, jednak w przeciwieństwie do innych tego typu produkcji np. z zombie w roli głównej, to właśnie dzień stanowi największe zagrożenie, podczas niego mają bowiem miejsce walki. W tym czasie nasi bohaterowie będą więc główne ulepszać schronienie i produkować przedmioty takie jak broń czy meble, dopiero w nocy zaś udadzą się na przeszukiwanie miasta.

 Dodatkowym plusem gry będzie losowe generowanie lokacji oraz postaci, które będą tworzyły naszą drużynę. Ma to zapewnić unikalność każdorazowej rozgrywki.

Regularne przeszukiwanie ruin będzie jednym z najważniejszych elementów gry.

Grafika w produkcji została ukazana w formie znanej m.in. z produkcji Deadlight, o której więcej pisaliśmy TUTAJ. Mówiąc w skrócie przedstawia ona dwuwymiarowe, pięknie renderowane tła z izometrycznym widokiem z boku, na które naniesione zostały trójwymiarowe obiekty z którymi postacie mogą przeprowadzać interakcje.


Grafika produkcji została ukazana w rzucie izometrycznym z boku.


This War of Mine ukaże się w listopadzie bieżącego roku na komputery osobiste. Przyznam, że z entuzjazmem wyczekuję premiery tej produkcji, bowiem będzie ona prezentować rzeczywiste survivalowe piekło, a także dylematy z jakimi mogą się spotkać zwykli, szarzy ludzie rzuceni do nowej rzeczywistości. W każdym razie jest na co czekać.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Trailer produkcji:
Gameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz