środa, 7 stycznia 2015

[ZAPOWIEDŹ] Frozen StateFrozen State to survivalowa gra cRPG o postapokaliptycznym klimacie, osadzona w mroźnej, syberyjskiej stylistyce radzieckich lat 20. i 30. dwudziestego wieku zawierająca także elementy gry akcji oraz szczyptę horroru.


Świat gry koncentruję się wokół tajemniczych wydarzeń związanych z zagadkową katastrofą w Tangusce z 1908 roku. W jej wyniku w ręce sowieckich naukowców dostały się części zaawansowanej technologii pochodzące najprawdopodobniej z rozbitego wraku obcych. Niestety oprócz zaawansowanego sprzętu, do wioski badawczej utworzonej nieopodal miejsca katastrofy przetransportowany został niebezpieczny pasożyt, który po uwolnienia zaczął przemieniać pracowników i naukowców w śmiertelnie niebezpieczne monstra. Ostatecznie gdy sytuacja wymagała już radykalnych działań sowieckie dowództwo podjęło decyzje o zbombardowaniu całego obszaru i zniszczeniu wszystkich mutacji, co jak łatwo się domyśleć nie do końca się udało.

W grze wcielamy się w role ocalałego po bombardowaniu, który musi przeżyć na mroźnych syberyjskich pustkowiach. Nasz bohater aby przeżyć, będzie musiał jednak walczyć nie tylko z zimnem i głodem, ale także pozostałymi przy życiu mutantami. W tym celu będziemy musieli uzbrajać nasze schronienie, wyprawiać się po zapasy, a także wykonywać rozmaite zadania.

Na razie gra dostępna jest na platformie Steam w formie wczesnego dostępu, a jej obecna wersja zawiera niewielką ilość zawartości. Z moich wrażeń mogę nadmienić o dość ciężkim, niemal survivalowo-horrorowym klimacie produkcji oraz swoistej graficznej toporności, która wymaga niestety jeszcze wielu usprawnień, szczególnie w kontekście jakości samych tekstur czy animacji. Frozen State plasuję się jednak jako dość interesująca produkcja, przepełniona charakterystycznym, radzieckim klimatem postapokalipsy. Czekam na dalszy rozwój tej intrygującej produkcji.


Radioaktywny Redaktor
Tomasz Depczyński


Gameplay:

0 komentarze:

Prześlij komentarz