środa, 5 marca 2014

[RECENZJA] Fallout TacticsFallout Tactics: Brotherhood of Steel to komputerowa strategiczna gra turowa z elementami gry fabularnej osadzona w postapokaliptycznym świecie przyszłości, wyprodukowana przez Micro Forté i wydana w 2001 roku przez Interplay Entertainment. Gra należy do serii Fallout i w przeciwieństwie do poprzednich części serii zawiera tryb gry wieloosobowej. Rozgrywka może odbywać się zarówno przez sieć lokalną, jak i przez Internet. Na jednej mapie grać może 18 graczy kontrolujących maksymalnie 36 bohaterów.


Fabuła

Akcja gry zaczyna się we wschodniej części Stanów Zjednoczonych, po wielkiej wojnie atomowej, która niemal zniszczyła życie na ziemi. Gracz wciela się w jedną z osób ukrytych w krypcie (rodzaju schronu pozwalającego w grze przetrwać wojnę), która wychodzi ze schronienia. Postać kierowana przez gracza nie jest pierwszą, która opuszcza schronienie. Pierwsi uchodźcy z podziemia, zrzeszeni w tzw. Bractwie Stali, popadli w konflikt z innymi mieszkańcami podziemia. Gracz dociera do Bractwa Stali, którego siedziba znajduje się w Chicago, i próbuje wkupić się w ich łaski.


Kampania

Kampanię gracz rozpoczyna jako rekrut organizacji o nazwie Bractwo Stali. Bractwo przydziela wiele misji, z których część obejmuje obszar istniejących dzisiaj miast i miejsc leżących na terenie Stanów Zjednoczonych, takich jak Freeport, Rock Falls, Preoria, Quincy, Springfield, St. Louis, Jefferson, Kansas City czy Osceolla. Na początku podróży przestrzenie pokonuje się na piechotę, jednak w czasie niektórych z misji można znaleźć różne pojazdy, które usprawniają podróż oraz zapewniają częściowo ochronę. Jednak pojazdy mogą zostać zniszczone bezpowrotnie, dlatego należy uważać na ich stan oraz w miarę możliwości naprawiać. Wraz z wykonywaniem kolejnych misji gracz zyskuje coraz większą liczbę baz (bunkrów Bractwa Stali), co wiąże się z nowymi, coraz silniejszymi przeciwnikami. Gracz w miarę rozgrywki musi mierzyć się z bandytami, zmutowanymi zwierzętami, łupieżcami i robotami. W Bractwie Stali można wyróżnić dwa rodzaje jego członków. Są to wojskowi i naukowcy – tzw. Skrybowie. Wojskowi zdobywają poszczególne rangi wraz ze zdobywaniem doświadczenia, począwszy od kadetów, giermków, rycerzy aż do paladynów. Skrybowie są naukowcami, zajmują się głównie opracowywaniem nowych technologii, jak i poznawaniem „techniki starożytnych”, ludzi sprzed wojny atomowej.


Rozgrywka


Gracz rozpoczyna grę w wirtualnym świecie obserwowanym w widoku izometrycznym. Rozgrywka toczy się w trybie turowym bądź w czasie rzeczywistym. Gracz może grać samotnie lub w trybie gry wieloosobowej.

W stosunku do gier Fallout i Fallout 2 wprowadzono zmiany w rozgrywce, takie jak zwiększona liczba ras czy zmiana limitu punktów SPECIAL przydzielanych w celu zwiększenia danych umiejętności gracza.(Źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Fallout_Tactics:_Brotherhood_of_Steel)


Gameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz