sobota, 21 lutego 2015

[NEWS] Hipoteza - ruszyła zbiórka na wydanie postapokaliptycznej powieści Beniamina Muszyńskiego!
Dnia 15 lutego na portalu crowdfundingowym www.wspieram.to ruszyła zbiórka, mająca na celu wydanie w druku powieści postapokaliptycznej Hipoteza pióra Beniamina Muszyńskiego, która w zeszłego roku przeszła eliminacje do drugiego etapu Literackiego Debiutu Roku.


Przed kilkoma laty świat dotknęła globalna katastrofa, w jednej chwili większość ludzi zginęła, a urządzenia elektryczne przestały działać. Ci, którzy przeżyli nie mogą mieć dzieci. Człowiek na Ziemi nieuchronnie wymiera, pozostawiając po sobie niszczejące świadectwa cywilizacji, którą stworzył. Dlaczego do tego doszło? Kto jest odpowiedzialny za taką tragedię?!

Bóg - dla większości ocalałych to jedyne logiczne wyjaśnienie. Stwórca stał się Niszczycielem. Jednak cierpiący na napady utraty wspomnień Dymitr wątpi w to wyjaśnienie. Próbując rozwikłać zagadkę przyczyny zagłady i poszukując śladów utraconej tożsamości wytrwale wędruje podążając tropem nowej „wieży Babel”.

Akcja Hipotezy rozgrywa się w południowo-wschodniej Polsce, a mieszkańcy miast takich jak; Kraków, Jasło, Rzeszów, czy Sanok (rodzinne miasto pisarza!), odnajdą na łamach tej powieści rzeczywiste, doskonale sobie znane, miejsca.

Hipoteza to w pewnej mierze również gra z konwencją, Muszyński układa na nowo dobrze poznane, sztampowe elementy gatunku, tworząc z nich intrygującą mozaikę. Jest też dociekliwy, stawia trudne pytania: Gdzie kończy się wiara, a zaczyna fanatyzm? Jak wiele zła może wyrządzić nadzieja? Ile można poświęcić dla odkrycia prawdy?
Autor zaznaczył już swoją obecność na postapokaliptycznej ziemi, wygrywając w roku 2012 konkurs na miniaturę literacką zorganizowany na potrzeby konwentu Świdkon. Jego inne utwory osadzone w realiach świata po końcu świata znajdziecie w dziale Opowiadania witryny PostApo2012.

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami tej akcji dostępnymi pod tym adresem: www.wspieram.to/3636-hipoteza-postapokalipsa-po-polsku.html


Informacja prasowa od Wydawnictwa Wielokrotnego Wyboru 

0 komentarze:

Prześlij komentarz