wtorek, 28 października 2014

[ZAPOWIEDŹ] SurvariumKażdy fan postapokalipsy zna chyba historię z zamknięciem studia GSC i zawieszeniem prac nad drugą częścią serii S.TA.L.K.E.R. Skutkiem zwolnienia pracowników GSC było potworzenie się rozmaitych studiów tworzących własnych " duchowych spadkobierców" serii.

Vostok Games to największy z Tego typu zespołów, który za cel postawił sobie jedno - stworzyć klimatyczną grę MMOFPS osadzoną w postapokaliptycznym świecie, za pomocą której twórcy mogliby zebrać środki na kolejne projekty.
Jak więc prezentuję się Survarium, projekt o którym mowa?


W uniwersum gry do upadku ludzkiej cywilizacji doprowadziła nie wojna atomowa, a sama matka natura. Cywilizacja została najechana przez błyskawicznie rozrastające się lasy i oszalałe zwierzęta, przez co człowiek stracił dominującą pozycję w ziemskim ekosystemie.

Survarium to przedstawiciel gatunku MMOFPS, choć w grze występują także elementy RPG. Co zrobili więc autorzy, aby w grze MMO zachować klimat typowo singlowej serii?

Przede wszystkim nie stworzyli w grze jednego, globalnego świata na którym bawiliby się gracze, lecz postawili na drużynowe starcia na mniejszych mapach. Ograniczono także ilość graczy bawiących się na raz na jednej planszy do minimum, aby uzyskać znany z serii S.T.A.L.K.E.R. efekt zaszczucia i przygniatającej samotności. Co więcej, często podczas misji część zadań będziemy musieli wykonać w pojedynkę.

Sednem gry będą drużynowe starcia w pięknym postapokaliptycznym krajobrazie.

Twórcy obiecują jednak, iż nie przyjdzie nam powalczyć tylko z innymi graczami, na nasze życie mają bowiem czyhać także niebezpieczne mutanty oraz anomalie. Za ten element rozgrywki będą odpowiadały specjalne tryby PvE w których nacisk będzie położony na elementy survivalowe i walkę ze zmutowanymi stworzeniami. Misje tego typu mają zostać także zapełnione ciekawą warstwą fabularną.

Rozgrywkę rozpoczniemy od stworzenia swojej postaci i wyboru frakcji, do której chcemy należeć.W przerwie pomiędzy meczami dzięki zdobytemu doświadczeniu ulepszymy umiejętności naszego bohatera, a zarobione pieniądze wydamy na rozmaity sprzęt i wyposażenie. W dalszych transakcjach nacisk położono głównie na handel wymienny, prowadzony pomiędzy samymi graczami, co sprawia iż łatwo można odsprzedać stary ekwipunek.

Na potrzeby Survarium twórcy opracowali własny silnik graficzny. Ma on zapewniać najwyższej jakości oprawę graficzną, a także realistyczne odbicia i oświetlenie.


Twórcy chcą aby gra emanowała klimatem, także w sferze graficznej.

Twórcy kończą już prace nad grą, której wszystkiego elementy mają ostatecznie ukazać się w 2015 roku. Gdy produkcja zostanie wydana, dostęp do niej będzie darmowy, zawarte w niej będą jednak mikrotransakcje, za które kupimy m.in. dodatkowe elementy ubioru bohatera. Twórcy zapowiadają jednak, iż mikropłatności nie naruszą balansu rozgrywki.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny RedaktorGameplay:


0 komentarze:

Prześlij komentarz