piątek, 2 maja 2014

[ZAPOWIEDŹ] The Seed - nowy Kickstarterowy projekt od twórców moda MISERY do S..T.A.L.K.E.R.A.
The Seed to postapokaliptyczna gra studia Misery Development Team odpowiedzialnego za genialnego moda MISERY do S.T.A.L.K.E.R. Zew Prypeci.  Produkcja jest przedstawicielem gatunku "visual novel", czyli produkcji roleplaying nawiązujących mechaniką do gier paragrafowych.

Wszystko rozpoczęło się od Kickstarterowej zbiórki, dzięki której autorom udało się zgromadzić ponad 21 tysięcy Funtów na produkcje gry. Założenia były ambitne - stworzyć postapokaliptyczną wirtualną opowieść, w której gracze mogliby swobodnie podejmować decyzje dotyczące rozwoju fabuły, a cała akcja rozgrywałaby się jedynie za pomocą tekstowych opisów oddziaływających na wyobraźnie.

Autorzy dobitnie pokazują, iż w produkcji zależy im przede wszystkim na wykreowanej fabule.

Twórcy obiecali jednak znacznie więcej. Całość historii dopełniona zostanie klimatycznymi panoramami powstającymi z cyfrowo obrabianych zdjęć. Do naszej dyspozycji oddany zostanie także system ekwipunku i rozwoju postaci opierający się na czterech współczynnikach - walki, charyzmie, odporności i zbieractwu. Każdy z nich będzie miał wpływ na rozgrywkę - charyzma m.in. poprawi nasze relacje z napotkanymi ludźmi i pozwoli na zwerbowanie towarzysza, zaś szabrowanie zwiększy szanse znalezienia w ruinach przydatnych przedmiotów.


Wybór odpowiednich współczynników ma realnie wpływać na losy opowieści. Nasza rozgrywka będzie zupełnie inna w zależności od tego jak rozdysponujemy dostępne nam punkty.


W grze znajdziemy liczne elementy survivalowe. Do przeżycia konieczne będzie gromadzenie żywności i wody, czasami będziemy musieli też walczyć z groźnymi chorobami. W produkcji obecny będzie więc charakterystyczny nastrój zagrożenia, który dopełni klimatyczna ścieżka dźwiękowa. Przodować w niej będą nostalgiczne ambienty nawiązujące do odgłosów natury. Twórcy celują szczególnie mocno w gusta graczy z Europy wschodniej i to właśnie w tym obszarze osadzona została akcja.


Produkcja będzie osadzona w charakterystycznych "Słowiańskich" klimatach, nawiązujących do serii S.T.A.L.K.E.R.

The Seed prezentuję się jako jeden z najciekawszych i najambitniejszych projektów tego roku. Wiąże z nim o tyle osobiste nadzieje, iż miałem przyjemność jako fundator dorzucić swoją cegiełkę do zbiórki funduszy. Wszystkich zainteresowanych grą odsyłam na Kickstarterową stronę dzieła Misery Development Team.


Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Film promocyjny:
Trailer:
Zapraszamy do zapoznania się z naszymi materiałami dotyczącymi gry!


0 komentarze:

Prześlij komentarz