czwartek, 3 października 2013

Burntime


Burntime to gra stategiczna z elementami RPG stworzona 1993 roku przez studio Max Design. Produkcja osadzona została w realiach postapokaliptycznych, tuż po zakończeniu trzeciej wojny światowej. Gracz wciela się w role wojownika, który musi zjednoczyć, albo zdobyć okoliczne osady, w celu stworzenia podwalin pod nowe państwo, które przywróci blask dawnemu światu.


Gra posiada przyjemną, pikselową grafikę...

Burntime to soczyste połączenie strategii i gry RPG. Naszym głównym celem jest zajęcie całego okolicznego terenu poprzez przejmowanie kolejnych miast i lokacji. W tym celu będzie próbowało nam przeszkodzić kilku przeciwników, którzy także będą próbowali zdobyć kontrole nad najbliższymi obszarami. Elementy RPG ujawniają się przede wszystkim w możliwości kolekcjonowania ekwipunku, rozmawiania z napotkanymi postaciami czy bezpośredniej walce. W grze występują także elementy survivalowe jak, np zdobywanie potrzebnej do przeżycia żywności i wody.

Cała rozgrywka podzielona jest na tury, w tracie których możemy wykonać rozmaite czynności jak np. wędrówka po mapie czy eksploracja lokacji. Po wyczerpaniu limitu czasu, ruszać będą nasi adwersarze.W trakcie gry mamy możliwość rozległych jak na grę strategiczną interakcji z otoczeniem.

Grafika produkcji ma już swoje najlepsze lata za sobą, jednak nadal jest przyjemna dla oka. Podobnie wygląda także sprawa z soundtrackiem, który choć składa się z dźwięków polifonicznych dość dobrze buduję klimat. Osobiście  jednak uważam, że ściażka dźwiękowa powinna być bardziej urozmaicona - po dłuższej chwili rozgrywki znane motywy zaczynają nużyć. Burntime jako przedstawiciel gier retro prezentuję więc całkiem dobre wykonanie techniczne, warto także wspomnieć o dość nowatorskim dodatku jak na 1993 rok jakim był tryb multiplayer.


Tomasz Depczyński
Radioaktywny RedaktorPolska seria Let's Play:
Kilka klimatycznych cutscenek:


0 komentarze:

Prześlij komentarz