sobota, 10 stycznia 2015

[ZAPOWIEDŹ] Strefa EmisjiStrefa Emisji to postapokaliptyczna gra planszowa tworzona przez polski zespół i osadzona w klimacie serii Stalker.

Głównym celem gracza jest dotarcie do Sarkofagu położonego w centrum Zony przed współgraczami oraz w określonym czasie, zanim nastąpi wielka emisja kończąca grę. Gra przeznaczona jest dla od dwóch do pięciu osób, choć istnieje także specjalny wariant solo. Rozgrywka w zależności od ilości graczy będzie wynosić od dwóch do czterech godzin.


Pierwsze prototypy wyglądu planszy i żetonów dostępne na Tetconie.

Na początku rozgrywki gracze wybierają postaci stalkerów, w których to wcielą się w trakcie swojej przygody. Każdy z samotników posiada odmienne umiejętności, statystyki i ekwipunek, który będzie realnie wpływać na określoną drogę osiągnięcia zwycięstwa.

Parametry naszej postaci określone będą przez siedem głównych statystyk. Pierwszy ich opis został już udostępniony przez autorów gry:
W trakcie gry na stalkerów będzie czekać masa aktywności i przygód. W Strefie będziemy mogli polować na mutanty, a potem sprzedawać ich skóry i organy, a także pozyskiwać cenne artefakty ze śmiertelnie niebezpiecznych anomalii, które to poprawią statystyki naszej postaci, albo odkryją przed nami całkiem nowe umiejętności. Pełną ich listę możecie znaleźć TUTAJ.

Na najbardziej doświadczonych poszukiwaczy czekać będą cztery podziemne laboratoria pełne zagrożeń, ale i tajemnic do rozwiązania. Rozgrywkę będą dodatkowo modyfikowały rozmaite wydarzenia, które często będą wymuszały całkowitą zmianę strategii rozgrywki. Przykładem mogą być emisje, które to zmuszają graczy do szukania schronienia. Kiedy gracze zdobędą już odpowiednie wyposażenie i umiejętności, czeka ich decydująca wyprawa na północ, w kierunku sarkofagu.Strefa Emisji w trakcie pierwszych rozgrywek na festiwalu Tetcon

Strefa Emisji zapowiada się jako świetna i bardzo klimatyczna gra planszowa, która z uniwersum stalker bierze to co najlepsze. Tym bardziej cieszy więc nas fakt, iż możemy być patronem medialnym tego świetnego projektu. Autorzy, nie traćcie zapału i do boju. Radioaktywne Recenzje czekają na kolejne informacje o grze!


Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor


Na końcu zapraszamy Was do zapoznania się z dotychczas udostępnionymi fragmentami instrukcji oraz polubienia fanpage'a Strefy Emisji, na którym znajdziecie najnowsze informacje dotyczące gry!


0 komentarze:

Prześlij komentarz