czwartek, 20 listopada 2014

[ZAPOWIEDŹ] Roam


Roam to wieloosobowa gra akcji z widokiem z trzeciej osoby, która niedawno została ufundowana przez fanów w serwisie Kickstarter na kwotę ponad 100 000 dolarów. Czym urzekła ona darczyńców, iż gotowi oni byli wpłacać pieniądze na jej ukończenie?

Przede wszystkim Roam to kooperacyjna gra survivalowa, osadzona w uwielbianej ostatnio przez twórców zombie apokalipsie. W produkcji przyjdzie nam wcielić się w ocalałego, który próbuję po prostu przeżyć w losowo generowanym świecie zapewniając sobie wodę, pożywienie i schronienie. Aby przetrwać będziemy musieli przeszukiwać ruiny gdzie odnajdziemy przydatne przedmioty, takie jak np. narzędzia. Gdy już je znajdziemy łatwiej będzie nam zbudować schronienie i barykady pomocne przy nocnym odpieraniu nieumarłych.

Roam to jednak gra kooperacyjna, do osiągnięcia sukcesu będzie więc kluczowa współpraca pomiędzy graczami. W danej rozgrywce będzie mogło brać do czterech osób, które razem stawią czoła nieumarłym. Twórcy póki co zapewnili iż świat będzie się skalował do poczynań graczy oraz nie wszyscy ludzie których spotkamy na naszej drodze będą przyjaźni. Co stoi za tymi enigmatycznymi pojęciami?  - Dowiemy się tego prawdopodobnie już wkrótce.
Dodatkowo wiadomo już, iż w grze będzie dominował zręcznościowy model strzelania, próżno będzie więc raczej w Roam szukać jakiś elementów RPG.


Charakterystyczną "komiksową" oprawę wizualną produkcja zawdzięcza technice cel-shadingu.

Naszymi adwersarzami będą głównie zombie, występować będą one jednak w kilku odmiennych typach, a gracze będą musieli dopasować taktykę walki do określonego przeciwnika. W walce będziemy używać zarówno broni palnej jak i broni białej, które będziemy mogli dodatkowo wzbogacać o rozmaite modyfikacje.

Roam wyróżnia się także wśród innych zombie-produkcji atrakcyjną i charakterystyczną "komiksową" oprawą audiowizualną wykreowaną przy użyciu silnika Unity 3D. Pozostaje tylko czekać na więcej informacji o tej interesującej produkcji.

Tomasz Depczyński
Radioaktywny Redaktor

Trailer produkcji:


0 komentarze:

Prześlij komentarz