czwartek, 5 września 2013

[RECENZJE] Atak Zombie
Atak Zombie to postapokaliptyczna gra planszowa osadzona w świecie zdominowanym przez krwiożercze zombie i przeznaczona do rozgrywki dla od dwóch do czterech graczy. Produkcja zapewnia prawdziwie realistyczne doznania survivalowe, oraz soczysty klimat doprawiony licznymi elementami negatywnej interakcji, co powinno szczególnie przypaść do gustu fanom wszelkiej maści rywalizacji. Zapraszam do zapoznania się z naszą recenzją gry stworzonej przez Piotra Pieńkowskiego!

W grze wcielamy się w role ocalałych, którzy dopiero co znaleźli schronienie na terenie jednego z czterech obozów, które możemy wybrać na początku rozgrywki. Do naszej dyspozycji oddano kościół, fabrykę, szkołę oraz farmę jednak oprócz różnicy w graficznym przedstawieniu plansz każda z nich przedstawia dokładnie tą samą zawartość. Do każdego z graczy trafia jedna plansza oraz pierwszy pionek ocalałego, który ustawia się na torze mieszkańców siedziby. Następnym krokiem jest odpowiednie dobranie zasobów zgodnie z ich określoną wartością punktową, tak więc już od początku mamy wpływ na zasoby, które będą znajdowały się w naszej siedzibie.Na terenie szkoły zdołało się schronić trzech ocalałych. Niestety zombie właśnie zaczynają szturmować barykady.


Miasto póki co zapełnione jeszcze przez towary wkrótce zostanie zapewne przeszukane przez szabrowników.

Nasza drużyna zauważyła na jednej z dróg prowadzących do siedziby porzucony radiowóz. Wysłaliśmy zwiadowce w celu przeszukania wraku.

Instrukcje w wersji online znajdziecie TUTAJ.
Radioaktywne Recenzje
Tomasz Depczyński


Unboxing gry od jej autora:

   Liczba graczy: 2-4
   Czas rozgrywki: 1-2 godziny

   Plusy:
     +
     +
     +
     +
     +

   Minusy:
     -
     -
     - 
     -
     -


   Sedno klimatu: Rozpaczliwa obrona barykad, taktyczne planowanie, walka o zasoby z innymi graczami. Radioaktywny Ranking! 
Jak oceniasz Atak Zombie? Podobał Ci się artykuł? Daj nam o tym znać!

0 komentarze:

Prześlij komentarz